Aktualności

Pracowity weekend łódzkiej drogówki

130 zdarzeń drogowych, 18 pijanych kierowców oraz 8 piratów drogowych to podsumowanie pierwszego czerwcowego weekendu na drogach Łodzi.

Podczas minionego weekendu na terenie Łodzi doszło do 130 zdarzeń drogowych, z czego 9 zdarzeń spowodowali nietrzeźwi kierujacy. Ponadto funkcjonariusze łódzkiej drogówki ujawnili 18 kierujacych pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkosci pow. 50 km/h w terenie zabudowanym. 

W niedzielę około godz. 4:00 na Al. Włokniarzy będący w stanie nietrzeźwości, posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów 22 - letni kierujacy samochodem Honda Accord nie dostował predkosci do warunków ruchu i na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pas rozdzielajacy jezdnie, po czym kilkakrotnie dachował i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Po zdarzeniu kierowca oddalił sie z miejsca jednak został odnaleziony przez funkcjonariuszy na ul. Tybury. Wraz z 22- latkiem samochodem podróżowało 5 osób. Pasazerowie Hondy zostali przewiezieni do łódzkich szpitali. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierujacego 1,5 promila. Za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie w stanie nietrzeźwosci oraz niestosowanie sie do sądowego zakazu 22- latkowi grozi surowa kara.

Niechlubną rekordzistką kierowania w stanie nietrzeźwości okazała się 45 - letnia kierujaca samochodem Nissan Almera, która na ul. Koscielnej podczas wykonywania manewru skretu w lewo uderzyła w barierki odgradzajace chodnik od jezdni. Jak sie okazało 45-latka była pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety 3,5 promila. Za spowodowanie kolizji drogowej kierująca została ukarana mandatem karnym, za jazdę "na podwójnym gazie" policjanci zatrzymali kierujacej prawo jazdy.  W najblizszym czasie 45-latka za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi jej kara grozi kara pozbawienia wolności do dwoch lat, zatrzymanie prawa jazdy oraz nawiązka na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych.

3 czerwca 2017 r. na ul. Rokicinskiej uwagę policjantów zwrócił kierowca Volkswagena, który w terenie zabudowanym pędził ulicą z prędkością 123 km/h tj. przekroczył dozwolona prędkość obowiazującą na ul. Rokicińskiej o 63 km/h. Kierowcą okazał się 57 - letni mieszkaniec Łodzi, któremu polcjanci za brawurową jazdę zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym nakładając jednoczesnie na kierujacego 10 punktow karnych.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Nalezy pamietać nie tylko o zachowaniu skupienia za kółkiem a także aby wsiadając za kierownicę być osobą trzeźwą.

Powrót na górę strony