Aktualności

Poranna kontrola nietrzeźwych kierujących

Policjanci łódzkiej drogówki podczas bieżących kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierowców m.in. jadących do pracy czy odwożących dzieci do szkół lub przedszkoli. Przed godz. 8:00 zatrzymali dwóch, którzy w środowy poranek, usiedli za kółkiem na podwójnym gazie. Od początku roku w samej Łodzi funkcjonariusze zatrzymali 292 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego od rana sprawdzali trzeźwość kierujących w rejonie łódzkiej dzielnicy Widzew. Pierwszy został zatrzymany na ul. Pomorskiej ok godz. 6 rano. 43-letni łodzianin, miał  ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Drugi wpadł w ręce policjantów ok. godz. 8 na ul. Brzezińskiej. U 37-letniego mężczyzny  badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil.

 Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Pamiętajmy spożywając alkohol  poprzedniego dnia, upewnijmy się, czy aby na pewno na drugi dzień możemy, po zaledwie kilku godzinach snu, wsiąść bez żadnych obaw za kierownicę. Kierując po spożyciu alkoholu pojazdem mechanicznym lub znajdujący się pod wpływem narkotyków narażamy nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego!!!

Powrót na górę strony