Aktualności

Chrońmy dzieci w sieci

Łódzcy policjanci zatrzymali 20-latka z okolic Krakowa, który za pośrednictwem internetu przesyłał swoje nagie zdjęcia osobie małoletniej. Mężczyzna prosił o przesyłanie zdjęć lub filmów, na których dziewczynka wykonuje czynności seksualne.

22 czerwca 2017 roku łódzcy policjanci wykonując postanowienie Prokuratury Rejonowej Łódź- Bałuty, pojechali do Krakowa gdzie zatrzymali mężczyznę, który rozsyłał swoje nagie zdjęcia za pośrednictwem Internetu. Mężczyzna komunikował się z niepełnoletnimi osobami za pomocą portalu społecznościowego. Rozmowy, które odbywał, dotyczyły m.in. próśb o przesłanie nagich zdjęć lub filmów. Proceder został ujawniony przez matkę 12-letniej łodzianki. Kobieta znalazła w telefonie swojego dziecka, nagie zdjęcia koleżanki córki. Sprawa została zgłoszona na policję. Dobra współpraca policjantów wydziału wyspecjalizowanego w walce z cyberprzestępczością KWP w Łodzi oraz kryminalnych z II Komisariatu KMP w Łodzi, doprowadziła do wytypowania i ustalenia trzech osób wymieniających się nagimi zdjęciami w sieci. Byli to:  chłopcy w wieku 13 i 14 lat z rożnych miast oraz 20-latek z okolic Krakowa. Pełnoletniemu sprawcy grozi kara do 2-lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że zbliżający się okres wakacyjny sprzyja popełnianiu przestępstw w sieci. Młode osoby mając więcej czasu i swobodny dostęp do Internetu mogą paść ofiarą przestępstw o charakterze seksualnym.

 

POLECAMY

http://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/15095,Powiedz-NIE-ogolnoeuropejska-kampania-dotyczaca-zwalczania-szantazu-i-wymuszen-s.html

zobacz film

Powrót na górę strony