Aktualności

58-latek utonął w Stawach Stefańskiego

Pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji w Łodzi wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniego mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną jego zgonu było utonięcie.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia 2017r około godz.13.00 nad Stawami Stefańskiego w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni mężczyzna wraz z kolegą spożywał alkohol na brzegu zbiornika wodnego. W pewnej chwili mężczyźni postanowili wejść do wody, aby się ochłodzić. Niestety wybrali dzikie kąpielisko, miejsce niedozwolone i niestrzeżone. Podczas kąpieli 58-latek zniknął pod wodą. Dopiero po kilkunastu minutach jego kolega wraz z przypadkowymi świadkami wyciągnął go na brzeg. Pomimo czynności reanimacyjnych 58-latek zmarł. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone. Przyczyna zgonu będzie znana po przeprowadzeniu sekcji, choć wiele wskazuje, że mężczyzna utonął.

To 3 przypadek utonięcia od początku wakacji w województwie łódzkim. Podczas ubiegłorocznych wakacji w Łódzkiem utonęło 11 osób.  

Policja radzi:

Aby kąpać się bezpiecznie korzystajmy jedynie z miejsc do tego przeznaczonych. Są nimi z całą pewnością baseny miejskie, ze ściśle określonymi głębokościami wody, zabezpieczane przez wykwalifikowanych ratowników. Za bezpieczne mogą być także uważane stawy, jeziora, zalewy i rzeki z wydzielonymi miejscami do kąpieli, gdzie opiekę nad pływającymi sprawują ratownicy WOPR-u. Największą liczbę kontuzji zakończonych trwałymi urazami głowy i kręgosłupa, a często utonięciem, spotykamy w przypadku skoków do płytkiej  wody. W czasie zabaw w wodzie absolutnie niedopuszczalne jest podtapianie, przytrzymywanie głowy kolegi pod wodą, popychanie, wrzucanie do wody tych, którzy nie mają ochoty na kąpiel  czy namawianie i prowokowanie słabiej pływających do wypraw na głęboką wodę. Do wody wchodzimy najwcześniej po 30 minutach od zjedzenia posiłku. Aby uniknąć tzw. wstrząsu termicznego należy stopniowo obniżać temperaturę ciała i zbliżać ją do temperatury wody. Przypominamy również o obowiązku zakładania kapoków w czasie pływania kajakami, łódkami i rowerami wodnymi.

Powrót na górę strony