Aktualności

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Łodzi

19 listopada 2017 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, w tym właśnie dniu wspominamy ofiary wypadków drogowych. Rozwijająca się z roku na rok motoryzacja powoduje, iż aut z roku na rok przybywa. Pojazdy te posiadają co raz lepsze systemy bezpieczeństwa jazdy, nie mniej jednak wciąż na drogach giną ludzie. O tym czy dojdzie do wypadku drogowego decyduje czynnik ludzki, nasza świadomość jako uczestnika ruchu drogowego nie zależnie od formy poruszania się po drogach.

Powinniśmy zawsze pamiętać że to właśnie MY jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przecenianie swoich możliwości a także możliwości pojazdu którym kierujemy, ignorowanie przepisów zbliżając się do pieszych dla przejściu czy kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to niechlubne pierwsze miejsca w policyjnych rankingach przyczyn wypadków.

Osoby będące w stanie nietrzeźwości najczęściej uczestniczą w zdarzeniach drogowych w ostatnich dniach tygodnia. Niewątpliwie wpływ na to ma czas wolny od pracy, sprzyjający spotkaniom towarzyskim, podczas których spożywany jest alkohol. Dlatego też policjanci łódzkiej drogówki rozpoczynając działania związane ze Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych swoje działania ukierunkowali na kontrolę stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Policjanci studzili również sportowe zapędy kierowców. Tylko tego dnia zatrzymali 9 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz zatrzymali 52 dowody rejestracyjne. Policjanci przypominają że lepiej stracić kilka minut jadąc do celu, niż życie w kilka minut.

Powrót na górę strony