Aktualności

Wróżbitka okradła kobietę

Policjanci zatrzymali kobietę, która pod pretekstem powróżenia okradła pokrzywdzoną. Podejrzana wyrwała jej z portfela ponad 1000 złotych.

 

Do zdarzenia doszło 7 czerwca 2018 roku. Wówczas do przebywającej na dworcu  Łódź Kaliska podeszła rzekoma wróżbitka i zaoferowała swoje usługi. Kobieta niewiele myśląc zgodziła się i wyjęła portfel. Kiedy otworzyła, wróżbitka chwyciła wystające banknoty i zaczęła uciekać. Pokrzywdzona 13 czerwca 2018 roku ponownie pojawiła się w rejonie dworca. Zauważyła ta samą kobietę, która nakłaniała inne osoby do swoich usług. Natychmiast powiadomiła policjantów, którzy zatrzymali podejrzewaną. 64-latka był zaskoczoną interwencją mundurowych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu kradzieży. Kobiecie, która dotychczas nie miała konfliktu z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność. Gdy zostajemy zaczepieni przez nieznane osoby nie pokazujmy jakie mamy przy sobie zasoby. Może to grozić utrata pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów. W każdym przypadku stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony