Aktualności

Mężczyzna utonął w Sokołówce

Łódzcy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 59-latka, którego ciało wyłowiono z rzeki Sokołówka.

8 sierpnia 2018 r po godzinie 9.00 policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Sokołowską. Według zgłoszenia miało tam dojść do utonięcia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia o godz. 7.30 małżeństwo ze Zgierza przyjechało odwiedzić 59-letniego syna mieszkającego samotnie przy ul. Sokołowskiej. Ponieważ nie zastali go w mieszkaniu, przeszukali teren posesji, niestety również bez skutku. Wówczas poszli nad pobliską rzeczkę Sokołówkę. Tam znaleźli leżące w wodzie ciało syna. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Wstępnie jako przyczynę wskazał utonięcie. Zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

To już 10 ofiara utonięcia od początku tego roku w województwie łódzkim. Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznej kąpieli:

Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Do wody nie wchodzimy także, gdy jesteśmy przegrzani (np. po opalaniu) ani tuż po posiłku. Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.

Źródło: KWP Łódź

 

 

 

Powrót na górę strony