Aktualności

Apel do uczniów

Czas zbliżających się wakacji to chwile, na które czekacie z utęsknieniem, jednak aby spędzić je przyjemnie i z satysfakcją wspominać przez kolejny rok szkolny, muszą być bezpieczne.

Dla nas policjantów bezpieczeństwo dzieci  i młodzieży jest najważniejsze.  Będziemy tam, gdzie łodzianie spędzają czas wolny, w tych miejscach pojawią się patrole, które będą dbały o bezpieczeństwo. Jednak by było bezpiecznie potrzebny jest rozsądek każdego z nas.

Większość dzieci i młodzieży wyjedzie nad morze, jeziora, rzeki. Pamiętajcie, że woda może być groźna. Kąpcie się w miejscach wyznaczonych, pod opieką ratownika! Pamiętajcie, że skoki na głowę mogą się skończyć tragicznie.

Wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości. Pamiętajcie, by wystrzegać się osób, których nie znacie, nie wiecie jakie mogą mieć zamiary. Napoje i słodycze przyjmowane od osób obcych mogą być groźne.

Internet to miejsce, w którym spotkamy się wszyscy podczas wakacji. Pamiętajcie o bezpieczeństwie w sieci, nie podawajcie swoich danych, szczegółów dotyczących rodziny, majątku. Uważajcie na słowa kierowane jako komentarze, które też mogą ranić i wyrządzać krzywdę. Nie hejtujcie!

Wyjeżdżając na obozy i kolonie starajcie się pomagać słabszym, szanujcie odmienność drugiej osoby. Nie pozwólcie, żeby grupa znęcała się nad koleżanką lub kolegą.  Jak mówią słowa piosenki zespołu Piersi pt.:” Bałkanica”: „ Nie rób drugiemu tego, czego ty nie chcesz sam”.

Podczas jazdy na rowerze czy poruszając się pieszo po drogach nie zapominajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, poza miastem chodźcie lewą stroną drogi i noście odblaski, by kierowcy mieli szansę was zobaczyć i odpowiednio zareagować.

Na tym zakończę moje przestrogi. Dbajcie o siebie, byśmy cali i zdrowi mogli spotkać się po wakacjach.

Pamiętajmy!

BEZPIECZNE WAKACJE TO UDANE WAKACJE!

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom i opiekunom życzę bezpiecznych wakacji!

Powrót na górę strony