Aktualności

Zauważył i zareagował

Dzięki zgłoszeniu od świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Prawie 2 promile alkoholu miał 27-letni kierujący BMW który w nocy przyjechał pod centrum handlowe na al. Jana Pawła II. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu od świadka.

21 sierpnia 2019 roku tuż po północy, dyżurny łodzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z al. Jana Pawła II na parking przy centrum handlowym zjechał i zatrzymał się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Natychmiast w miejsce wskazane przez świadka został wysłany patrol łódzkiej drogówki. Mundurowi szybko zlokalizowali BMW, za kierownicą którego siedział mężczyzna. W rozmowie z 27-latkiem funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a także ustalili trasę którą poruszało się BMW. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. Auto zostało odholowane na parking strzeżony. Teraz o losie 27-latka zadecyduje prokurator i sąd. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają!

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca na drodze! Widzisz, że za kierownicę wsiada pijana osoba, nie pozostawaj obojętny! Reaguj również, gdy widzisz zataczającego się rowerzystę - poinformuj nas o tym.Twoje powiadomienie może zapobiec tragedii na drodze.

st. asp. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

Powrót na górę strony