Aktualności

Akcja prędkość

5 lipca 2016 r policjanci łódzkiej drogówki na terenie miasta Łodzi przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali w jaki sposób kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W trakcie prowadzonych działań policjanci wykorzystywali w swojej pracy m.in videorejestratory, laserowe oraz radarowe mierniki prędkości. W takcie prowadzonej akcji policjanci wyczuleni byli również na te kategorie wykroczeń, które są przyczynami wypadków drogowych .

W czasie działań policjanci skontrolowali 297 pojazdów, ujawnili 77 kierowców którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w 7 przypadkach zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Nałożyli 271 mandatów, zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów oraz ujawnili 6 kierujących którzy prowadzili swoje pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości.

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 28 letni łodzianin który kierując Mercedesem jechał ul. Pabianicką zmieniał pasy ruchu nie sygnalizując manewrów a także przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h,. Podczas kontroli okazało się że 28-latek nie posiada przy sobie dokumentów od pojazdu. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego 3 mandaty karne na kwotę 800 zł oraz zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania.

  • policjanci sprawdzają prędkość
    policjanci sprawdzają prędkość
  • policjant z radarem
    policjant z radarem
Powrót na górę strony