Aktualności

Łódzki Piknik NATO

W dniach 8-9 lipca 2016r w ramach Ogólnopolskich dni NATO Wojewoda Łódzki oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi zorganizowali piknik dla mieszkańców Łodzi. Organizatorzy przygotowali szereg pokazów i atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Nie zabrakło tam również stoiska policyjnego. W pikniku uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

8 lipca po południu na ul Piotrkowskiej i w Pasażu Schillera można było podziwiać sprzęt wojskowy, m.in. transporter opancerzony Rosomak, quad, oraz pojazdy interwencyjne. Wieczorem odbył się przemarsz Orkiestry Wojska Polskiego wraz z pododdziałami wojska i grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie zagrała Orkiestra Wojska Polskiego.

9 lipca na stadionie SKS Start  odbyło się oficjalne powitanie uczestników pikniku przez władze województwa i miasta Łodzi. W powitaniu uczestniczył inspektor Andrzej Łapiński. Uczestnicy mogli oglądać różne stoiska i pokazy przygotowane przez wojsko, służby mundurowe oraz grupy rekonstrukcyjne w województwa łódzkiego. Uczestnicy pikniku mogli z bliska podziwiać m.in. wyposażenie i uzbrojenie wojska polskiego, pokaz skoków spadochronowych, pokaz ratowania rannego żołnierza z pola walki oraz pokazy umiejętności jazdy konnej i inscenizacje scen batalistycznych.

Na stoisku policyjnym można było obejrzeć radiowóz oznakowany i motocykl Ruchu Drogowego. Policjanci przygotowali dla dzieci pokazy daktyloskopowania, konkursy sprawnościowe oraz konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  Najmłodszych milusińskich zabawiały policyjne maskotki Kot Prewencjusz i Komisarz Błysk. Mimo zmiennej pogody piknik cieszył się sporym zainteresowaniem łodzian.

 • szefowie służb mundurowych rozmawiają z Prezydent Miasta Łodzi
  szefowie służb mundurowych rozmawiają z Prezydent Miasta Łodzi
 • szefowie służb mundurowych na pikniku NATO
  szefowie służb mundurowych na pikniku NATO
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podczas powitania uczestników pikniku
  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podczas powitania uczestników pikniku
 • pokaz daktyloskopowania
  pokaz daktyloskopowania
 • konkursy dla dzieci
  konkursy dla dzieci
 • stoisko policyjne
  stoisko policyjne
 • dzieci pozują do zdjęć z maskotką policyjną
  dzieci pozują do zdjęć z maskotką policyjną
 • prezentacja śmigłowca policyjnego
  prezentacja śmigłowca policyjnego
 • pokaz skoków spadochronowych
  pokaz skoków spadochronowych
Powrót na górę strony