Pijany kierujący bmw wjechał w przystanek tramwajowy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Pijany kierujący bmw wjechał w przystanek tramwajowy

8 listopada 2019 roku około godz. 6:15 dyżurny KMP w Łodzi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na ul. Zachodniej przy skrzyżowaniu z ul. Lutomierską samochód wjechał w wiatę przystanku tramwajowego.Okazało się, że kierowca był pijany. Na szczęście nikt oprócz jego samego nie odniósł obrażeń.

Niezwłocznie po informacji o niebezpiecznym zdarzeniu dyżurny KMP w Łodzi na miejsce skierował  patrol łódzkiej drogówki. Policjanci pracujący na miejscu,ustalili  że  31-letni kierujący bmw jechał ul. Zachodnia od ul. Ogrodowej w kierunku ul. Limanowskiego . Na skrzyżowaniu z ul. Lutomierską w niewyjaśnionych okolicznościach utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni uderzając w krawężnik  po czym w jadący ambulans medyczny a następnie odbity wjechał w  przystanek tramwajowy.

Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – miał ponad 2 promile. 31-latek podróżował z pasażerem, który po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Trwa ustalanie jego tożsamości. W momencie uderzenia na przystanku tramwajowym ba szczęście nikogo nie było.

Kierowcy bmw zatrzymano prawo jazdy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji.

Policjanci przypominają !!!!

Kierowcy, którzy prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości  stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz postronnych osób.  Powszechnie  określa się ich mianem „potencjalnych zabójców”, a media wielokrotnie informują o tragicznych skutkach wypadkach, których sprawcami są nietrzeźwi kierujący.  Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność  - widząc nietrzeźwego kierowcę reaguj, zawiadom nas.

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • Na zdjęciu widoczny czarny pojazd marki BMW z rozbitym przodem. Samochód "wbity" w wiatę przystanka.
  • Na zdjęciu widoczny w odległości rozbity pojazd marki BMW.
  • Na zdjęciu rozbity pojazd marki BMW. Widoczny przejeżdżający tramwaj.