Aktualności

Komenda Miejska Policji w Łodzi na uniwersyteckich targach pracy

14 listopada 2019 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki w Łodzi odbyły się coroczne targi pracy dedykowane studentom i absolwentom uczelni. Spotkanie było świetną okazją do zapoznania się z ofertą zatrudnienia, jaka wystawiana jest przez pracodawców młodym ludziom rozpoczynającym właśnie swoje życie zawodowe. Na targach nie mogło zabraknąć stoiska Komendy Miejskiej Policji w Łodzi reprezentowanej przez jej zwierzchnika insp. Pawła Karolaka.

Podczas targów pracy, swoje oferty wystawiło ponad 30 pracodawców reprezentujących różne sektory zatrudnienia. Nie zabrakło firm z zakresu pośrednictwa pracy, branży IT, przedstawicieli dużych instytucji finansowych oraz wielkich korporacji o globalnym zasięgu działania. Swoje stoisko godnie zaprezentowała również Komenda Miejska Policji w Łodzi. W przemówieniu, które zainaugurowało targi, głos zabrał szef łódzkich policjantów insp. Paweł Karolak. Komendant Miejski Policji w Łodzi podkreślił, że praca w Policji to niewątpliwie zaszczyt i nobilitacja, ale też olbrzymi obowiązek, który wiąże się z poświęceniem i oddaniem na rzecz drugiego człowieka. Pomimo tego, że codzienna służba policjanta nierzadko bywa ciężka, to daje też niewątpliwie bardzo dużo satysfakcji i poczucia spełnienia obywatelskiego obowiązku. Poza tym osoby decydujące się na związanie swojej drogi życiowej z Policją, mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji przydatnych tak w życiu zawodowym, jak i po zakończeniu służby. Nie bez znaczenia dla atrakcyjności tego zawodu jest również zwiększające się na przestrzeni ostatnich lat przeciętne uposażenie policjanta oraz ścieżka awansu, która pozwala na zaplanowanie rozwoju funkcjonariusza. Podczas targów pracy obecni na miejscu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przybliżali młodym ludziom zasady doboru do służby i służyli cennymi radami oraz wskazówkami w jaki sposób najlepiej przygotować się do egzaminów oceniających przydatność kandydata do służby. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wirtualna strzelnica, na której zainteresowani mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Osoby, które zdecydowały się odwiedzić stanowisko doborowe Komendy Miejskiej Policji miały też okazję porozmawiać osobiście z jej zwierzchnikiem insp. Pawłem Karolakiem.

 

Podczas najczęściej padających pytań dotyczących procedury i terminu przyjmowania zgłoszeń do służby w Policji rozwiane zostały wątpliwości dot. m.in. terminu składania dokumentów. Przypomnijmy możena je składać przez cały rok i każde podanie zostanie indywidualnie rozpatrzone. Policjanci podkreślili, że różnorakie profile wykształcenia akademickiego są bardzo cenne dla potrzeb formacji, która z racji postępującej profesjonalizacji poszukuje fachowców z różnych dziedzin nauki.

 

 • Komendant Miejski Policji w Łodzi, insp. Paweł Karolak podczas przemówienia inaugurującego targi pracy na Wydziale Zarządzania UŁ.
 • Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Paweł Karolak wraz z przedstawicielami UŁ, przecina wstęgę, co symbolizuje rozpoczęcie targów pracy.
 • Stanowisko doborowe Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Przy stanowisku policjantka udzielająca informacji kandydatowi do służby w Policji
 • Stanowisko doborowe Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podczas Targów Pracy na UŁ. Komendant Miejski Policji insp. Paweł Karolak udziela informacji kandydatce do służby.
 • Targi Pracy na UŁ Łódzkim. Instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego prezentują osobom zainteresowanym sposób posługiwania się bronią.
 • Targi Pracy na Wydziale Zarządzania UŁ. Spotkanie z mediami - widok z górnej kondygnacji budynku. Poniżej insp. Paweł Karolak i przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Policjanci biorący udział w Targach Pracy odbywających się na UŁ wraz ze swoim przełożonym insp. Pawłem Karolakiem
 • Oferta Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w broszurce informacyjnej.
 • Instruktor wyszkolenia strzeleckiego, pokazuje studentowi z zagranicy sposób trzymania broni i zasady posługiwania się nią. Zdjęcie zrobione przy wirtualnej strzelnicy zorganizowanej podczas Targów Pracy na Wydziale Zarządzania UŁ.
 • Stanowisko doborowe Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podczas trwania Targów Pracy na Wydziale Zarządzania UŁ. W tle plakat doborowy..
 • Plakat doborowy i osoby zainteresowane ofertą Policji na Targach Pracy zorganizowanych na Wydziale Zarządzania UŁ.
 • Broszurka informacyjna dot. pracodawców biorących udział w Tragach Pracy organizowanych na Wydziale Zarządzania UŁ.
Powrót na górę strony