Aktualności

Działania pod kryptonimem„ Niechronieni”

Po raz kolejny 18 lipca 2016 roku na terenie miasta Łodzi funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni”. W czasie działań policjanci nie tylko pouczali jak prawidłowo powinni zachowywać się piesi i rowerzyści ale również karali mandatami tych, którzy ewidentnie nie przestrzegali obowiązujących przepisów.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 208 wykroczeń, nałożyli 97 mandatów na kierujących, 5 mandatów na rowerzystów i 78 mandatów karnych na  pieszych.  Sporządzono 7 wniosków o ukaranie oraz 20 użytkowników dróg pouczyli .

W trakcie prowadzonych działań, około godz 17:35, na al. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. 6 -go Sierpnia funkcjonariusze zauważyli samochód marki BMW, który na wyznaczonym przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd. Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że 39-letni łodzianin jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującego ukarano mandatami m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i brak obowiązkowego wyposażenia.  Zatrzymano mu również prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 39-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony