Aktualności

Działania Prędkość

20 lipca 2016 r na terenie Łodzi odbyły się policyjne działania pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie na przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

W trakcie akcji policjanci przede wszystkim egzekwowali prowadzenie pojazdów z dozwolonymi prędkościami jazdy, kontrolowali również stan trzeźwości, wyposażenie, oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Głównymi przyczynami wypadków drogowych w Polsce jest nadmierna prędkość.

Podczas trwania działań policjanci skontrolowali 171 kierujących, ujawnili łącznie 91 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości za które zostały nałożone mandaty karne, w 2 przypadkach zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej.

Przypominamy również że kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h i więcej , prawo jazdy zostanie zatrzymane. Przykładem może być 23 letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego który kierując BMW na ul. Pabianickiej przekroczył dozwoloną prędkość aż o 51 km/h, oprócz 500 zł mandatu kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Powrót na górę strony