Aktualności

Chcieli przekupić policjantów

1 sierpnia 2016 roku kilka minut przed godziną 1.00 łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, iż na terenie Widzewa volkswagenem bora porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Miał on po podróży pozostawić swój pojazd przy ulicy Gorkiego. Kolejna interwencja tym razem w powiecie zgierskim także doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował skorumpować policjantów. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Gdy policjanci przyjechali we wskazane miejsce podeszła do nich kobieta. Jak oświadczyła jechała volkswagenem, gdy nagle złapała gumę. Od kobiety była wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu, dlatego też policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Jak się okazało miała on promil alkoholu w organizmie. Kobieta przyznała, że wypiła 3 piwa i zaproponowała, że da policjantom po tysiąc złotych jeśli ci odstąpią od czynności służbowych. Policjanci poinformowali 38-latkę o konsekwencjach próby przekupienia funkcjonariuszy i zatrzymali kobietę. Po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy ona zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

 Zgierscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który chciał wręczyć im 30 złotych łapówki. Noc spędził w celi zgierskiego aresztu. 31 lipca 2016r. około godz. 18.45 w Ustroniu gminy Zgierz podczas  kontroli rowerzysty policjanci poczuli od niego alkohol. Po przeprowadzonym przez mundurowych badaniu okazało się, że 38-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy policjanci pisali dokumentację kierujący położył w radiowozie dwa banknoty . Chciał jak to określił załatwić tę sprawę inaczej. Stwierdził również, że nie ma więcej pieniędzy. Funkcjonariusze zatrzymali łodzianina, a 30zł zostało zabezpieczone jako dowód w sprawie. Mężczyzna był zaskoczony, że nawet za tak małą kwotę można trafić do aresztu. Podejrzewany może usłyszeć zarzuty wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony