Aktualności

Bez uprawnień kolejny raz przekroczył prędkość

Policjanci z łódzkiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli mazdę, której kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo cofnięcia mu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grozi za to kara nawet 2 lat więzienia.

1 czerwca 2020 roku około godz. 20:40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi z grupy „SPEED” na al. Piłsudskiego zatrzymali do kontroli mazdę 3, która poruszała się z prędkością 123 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Samochodem kierował 37-letni mieszkaniec Pabianic. Przyznał się nie tylko do popełnionego wykroczenia, ale i do braku uprawnień do kierowania. Jak ustalili funkcjonariusze, prawo jazdy zostało mu cofnięte w 2019 roku. W przeszłości 37-latek  wielokrotnie odpowiadał za to samo wykroczenie. Tym razem mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za nieodpowiedzialny styl jazdy.

Policjanci przypominają

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h niż dozwolona, wszczyna procedury związane z zatrzymaniem uprawnień na 3 miesiące. Kierowanie pojazdem, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

sierż. szt. Jadwiga Czyż    WRD KMP w Łodzi


 

Powrót na górę strony