Prędkość pod kontrolą łódzkiej drogówki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Aktualności

Prędkość pod kontrolą łódzkiej drogówki

Tylko od początku roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi ujawnili ponad 8 tysięcy kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Więcej niż 1100 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Łódzcy mundurowi apelują: zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

Każdego dnia ulicami naszego miasta przemieszczają się tysiące aut. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci łódzkiej drogówki. Podczas codziennej służby prowadzą działania, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Kontrolują trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym również, a może przede wszystkim prędkość z jaką one się przemieszczają Tylko od początku 2020 roku przeprowadzili ponad 8 tysięcy kontroli pojazdów, pod kątem prędkości. Zabieganie, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów jakie codziennie od kierujących słyszą policjanci, takie tłumaczenia mają usprawiedliwić przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy popełniają to wykroczenie, powinni liczyć się nie tylko z wysokimi mandatami, ale również punktami karnymi, a nawet z zatrzymaniem im prawa jazdy. Tylko od początku tego roku policjanci łódzkiej drogówki ujawnili ponad 8 tysięcy kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich ponad 1100 przekroczyło prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym. Z tego też powodu zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania. Z przykrością należy stwierdzić, że codziennie policjanci z drogówki wzywani są do wielu zdarzeń drogowych, których można byłoby uniknąć.

14 października 2020 roku około godziny 12:20 na ul. Kopcińskiego policjanci z grupy SPEED zmierzyli prędkość Volkswagena. Urządzenie pomiarowe wskazało prędkość 107 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. W rozmowie z 21-latkiem na temat ujawnionego wykroczenia, mężczyzna stwierdził, że spieszy się na studia ponieważ za chwilę zaczynają się jego zajęcia . Niecałą godzinę później w tym samym miejscu kierujący Audi poruszał się z prędkością 116km/h .

Mundurowi obu mężczyznom zatrzymali uprawnienia do kierowania i ukarali każdego z nich mandatem karnym w wysokości 500zł. Na konta kierowców wpłynęło również 10 pkt karnych. Obecnie obaj mężczyźni mają 3-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają !

Nadmierna i niedostosowana do warunków atmosferycznych prędkość, może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy mogli opanować prowadzonego pojazdu. Przez swój pośpiech, możemy przyczynić się, a nawet stać się sprawcą wypadku nawet tego najtragiczniejszego w skutkach.

 

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

  • Ekran wideorejestratora, na którym widać prędkość z jaką porusza sie pojazd
  • Ekran wideorejestratora z zapisem prędkości i zdjęciem pojazdu
  • Umundurowany policjant ruchu drogowego trzyma w dłoniach urządzenie do pomiaru prędkości, którym sprawdza prędkość pojazdów na drodze.