Aktualności

W 3 dni zabezpieczyli kontrabandę o wartości 20.000 złotych

Podczas trzydniowych działań prewencyjnych łódzcy policjanci na terenie targowiska na Bałutach skonfiskowali nielegalne towary bez polskich znaków akcyzy o wartości przekraczającej 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na podstawie analiz stanu bezpieczeństwa, cyklicznie organizują działania prewencyjne przy udziale sił OPP w Łodzi ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości i ograniczanie wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców naszego miasta. Kolejne tego typu działania przeprowadzone zostały w dniach od 3 do 5 lutego 2021 roku, w rejonach wskazanych przez łodzian między innymi z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W jednym z nich, na targowisku na Bałutach, funkcjonariusze OPP w Łodzi na podstawie uzyskanych informacji od społeczeństwa w ciągu zaledwie trzech dni zabezpieczyli towary bez polskich znaków akcyzy, między innymi16 500 sztuk papierosów, 19 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, oraz 4 kilogramy tytoniu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 20 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji. Trzydniowe działania, w których uczestniczyli również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, obejmowały także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią, oraz kontrolą miejsc, w których może dochodzić do łamania prawa. W trosce o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, podobne akcje prowadzone będą systematycznie na terenie Łodzi. O ich skuteczności w dużej mierze decydują informacje o wszelkich nieprawidłowościach, przekazywane przez społeczność lokalną.

 

  • Na zdjęciu widzimy paczki papierosów bez akcyzy w opakowaniu twardych. Część z nich jest pakowana w woreczki foliowe po 20 sztuk.
  • Na zdjęciu widzimy kilkanaście woreczków foliowych z zawartością papierosów. Papierosy są pakowane po 20 sztuk do każdego woreczka foliowego. Paczki są poukładane, leżą na stoliku.
  • Na stole znajdują się paczki papierosów, jest ich kilkadziesiąt sztuk , różnych marek. Dominuje kolor czerwony i niebieski.
  • Na stole stoi kilkanaście plastikowych butelek z żółtą nakrętką, w której znajduje się spirytus, 4 worki z tytoniem , kilkadziesiąt torebek foliowych w których są pakowane papierosy po 20 sztuk oraz kilka paczek papierosów w twardym opakowaniu.
Powrót na górę strony