Aktualności

Wpadł dzięki spostrzegawczości kryminalnych

Kryminalni z VII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi rozpoznali 20-latka odpowiedzialnego za dwukrotną kradzież w łódzkich marketach. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo nie miał maseczki i dokumentów.

18 lutego 2021 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący teren hipermarketu przy ulicy Pabianickiej zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który mimo obowiązujących obostrzeń, nie miał na twarzy maseczki. Mundurowi postanowili wylegitymować młodego człowieka. Podczas rozmowy okazało się, że mężczyzna nie miał przy sobie również dokumentów. Strażnicy miejscy postanowili zabrać go na VII Komisariat Policji w celu potwierdzenia jego danych. Wchodząc do budynku komisariatu spotkali funkcjonariusza z wydziału kryminalnego. Policjant skojarzył, że prowadzony przez strażników miejskich mężczyzna mógł być sprawcą kradzieży artykułów spożywczych na sumę przekraczającą 500 złotych. Do zdarzenia doszło 14 stycznia 2021 w jednym z marketów na Górnej. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Mężczyzna przyznał się kryminalnym do tego przestępstwa. Śledczy ustalili również, że 16 lutego 2020 roku 20-latek ukradł markowe perfumy o wartości ponad 1.000 złotych. W policyjnym systemie informatycznym wyszło na jaw, że młody mężczyzna był w przeszłości notowany. Tym razem usłyszy zarzuty kradzieży, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

  • Zdjęcie zrobione jest w Policyjnej Izbie Zatrzymań, zatrzymany stoi przy kratach, po jego obu stronach trzyma go policjant i policjantka, mają na sobie policyjne kamizelki. Zatrzymany jest w czarnej kurtce i czarnych spodniach, jest szczupły.
  • Zdjęcie jest zrobione w Komendzie Miejskiej Policji podczas daktyloskopii. Widać na nim zatrzymanego, który kładzie swoją dłoń do pobrania odcisków palców, obok stoi policjant po cywilnemu, który pokazuje mu jak się ustawić. W tle widać monitor, a na nim dłonie
  • Zdjęcie jest zrobione również podczas badania odcisków palców, widzimy nam policjanta z zieloną kamizelką policyjną, zatrzymanego, oraz policjanta po cywilnemu, który pokazuje zatrzymanemu jak poprawnie ustawić dłonie.
Powrót na górę strony