Aktualności

Wpadli na gorącym uczynku

Wywiadowcy z łódzkiej komendy policji przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy ukradli złom z terenu budowy. Moment kradzieży, droga ucieczki oraz rysopis sprawców zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

28 lutego 2021 roku około godziny 2.30 w nocy funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pojechali w rejon skrzyżowania ulic Kościuszki i Struga, gdzie operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli dwóch mężczyzn niosących ciężką torbę. „Oko” kamery zarejestrowało również moment kradzieży metalowych elementów z terenu budowy na placu Schillera. Dyżurny miasta obserwując mężczyzn na monitoringu, podawał funkcjonariuszom kierunek, w którym się przemieszczają oraz rysopisy.

Policjanci znaleźli opisanych złodziei na wysokości skrzyżowania ulic Struga i Wólczańskiej. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać, jednak już po chwili byli w rękach stróżów prawa. Okazało się, że to łodzianie w wieku 23 i 26 lat. Policjanci zabezpieczyli torbę sportową, którą mieli ze sobą. Było w niej około 50 kilogramów złomu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali się, że wyciągnęli z terenu budowy przez płot metalowe elementy z zamiarem sprzedania ich na skupie złomu. Obaj zostali przewiezieni do I Komisariatu Policji w Łodzi. Wyszło na jaw, że młodszy z nich, był już w przeszłości notowany. Sprawcy wykroczenia odpowiedzą za kradzież mienia. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

  • Na zdjęciu są widoczne metalowe, zardzewiałe elementy, które umieszczone są w granatowej, z niebieską obwódką torbie sportowej.
Powrót na górę strony