Aktualności

Jechał 159 km/h w centrum Łodzi

22–letni kierujący audi na alei Piłsudskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 99 kilometrów na godzinę. Był trzeźwy. Kontrolującym go policjantom tłumaczył, że chciał przetestować auto.

31 maja 2021 roku około godziny 0:15 na alei Piłsudskiego przy ulicy Targowej policjanci łódzkiej drogówki prowadzili kontrole prędkości. W pewnym momencie zauważyli pędzące z dużą prędkością w ich kierunku audi. Okazało się, że audi poruszało się z prędkością 159 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 60 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali audi do kontroli. Za kierownicą auta siedział 22-letni łodzianin. Policjanci zapytali mężczyznę o przyczynę brawurowej jazdy. Młodzieniec odpowiedział, że w nocy nie ma ruchu samochodowego, więc jest to dobra okazja do przetestowania swojego auta. W samochodzie znajdował się pasażer, którego kierujący zabrał z baru, żeby razem mogli pojeździć ulicami w centrum Łodzi. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że był trzeźwy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 99 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają! 1 czerwca 2021 roku weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą między innymi ujednolicono dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, niezależnie od pory dnia. Zgodnie z obowiązującymi teraz przepisami prędkość dopuszczalna pojazdów w obszarze zabudowanym wynosi 50 kilometrów na godzinę. Wyjątek stanowi strefa zamieszkania, gdzie prędkość dopuszczalna pojazdów wynosi 20 km/h lub jest ona określona znakiem drogowym.

sierż. sztab. Jadwiga Czyż WRD KMP w Łodzi

 

  • Radiowóz i samochód sprawcy w miejscu kontroli
Powrót na górę strony