Aktualności

Okazja czyni złodzieja ?

Kryminalni z II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli kartę bankomatową należącą do koleżanki z pracy. Jeden z mężczyzn użył skradzionej karty podczas zakupów w sklepie.

5 czerwca 2021 roku policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży karty bankomatowej należącej do pracowniczki jednej z łódzkich firm. Jak wynikało z zawiadomienia, poprzedniego dnia kobieta wyszła na chwilę z pomieszczenia, w którym pracuje. Tę sytuację wykorzystał sprawca, który zabrał kartę bankomatową z pozostawionej w pomieszczeniu torebki. Następnie skradzionej karty użyto w jednym z osiedlowych dyskontów w dzielnicy Bałuty.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcami tej kradzieży mogli być pracownicy tej samej firmy, w której zatrudniona była pokrzywdzona. Policjanci przez kolejne dni zbierali dostępny materiał dowodowy. 8 czerwca 2021 roku zatrzymali mężczyzn w wieku 22 i 23 lat. Już we wstępnej rozmowie starszy z nich przyznał się do kradzieży karty i wyjaśnił, że użył jej następnie do zakupu papierosów w jednym z pobliskich sklepów. Papierosy miał później okazyjnie odsprzedać przypadkowo napotkanym osobom, a skradzioną kartę bankomatową zgubić.

Obaj zatrzymani byli notowani uprzednio za inne przestępstwa. Usłyszeli zarzuty kradzieży karty uprawniającej do podejmowania pieniędzy z bankomatu, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-latek odpowie za wykorzystanie skradzionej karty w celu wykonania bezgotówkowej płatności. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony