Aktualności

Dzielnicowi skutecznie zapobiegli tragedii

Szybka reakcja łódzkich dzielnicowych pozwoliła na uratowanie życia 66-latki, która próbowała popełnić samobójstwo. Dzięki ich zaangażowaniu nie doszło do tragedii, a nieprzytomna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

25 sierpnia 2021 roku starszy sierżant Sylwia Rutnicka, dzielnicowa z I Rewiru VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, otrzymała na numer służbowy niepokojącą wiadomość, z której wynikało, że autorka sms-a zamierza targnąć się na swoje życie. Policjantka od początku bardzo poważnie potraktowała tę informację i bezzwłocznie wraz z partnerem z patrolu sierżantem sztabowym Tomaszem Kurmis-Sawickim rozpoczęła poszukiwania zdesperowanej kobiety.

Po uzyskaniu danych personalnych właścicielki telefonu, funkcjonariusze pojechali do jej mieszkania. Rozmawiali z sąsiadami, którzy potwierdzili, że taka kobieta mieszka w tym domu. Mundurowi wielokrotnie pukali do jej drzwi i dzwonili domofonem, lecz bez rezultatu. Nie było też słychać odgłosów dochodzących z wnętrza mieszkania. Kobieta nie odbierała telefonu.

Podejrzewając, że może grozić jej niebezpieczeństwo, dzielnicowi postanowili siłowo wejść do mieszkania. O pomoc poprosili strażaków. Jak się wkrótce okazało, była to właściwa decyzja. Po wejściu do mieszkania znaleźli leżącą w łóżku nieprzytomną kobietę, a wokół dużą ilość pustych opakowań po lekach. Wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, którego załoga po wstępnym zbadaniu 66-latki zdecydowała o przewiezieniu jej do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych i współpracy służb ratowniczych, kobieta bezpiecznie trafiła pod opiekę specjalistów.

  • Dzielnicowi z I Rewiru VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi stoją przy oznakowanym radiowozie
Powrót na górę strony