Aktualności

Odpowie za kradzieże

Kryminalni z bałuckiego komisariatu zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże. Wartość strat jakie spowodował przekracza 14 tysięcy złotych. Tym razem usłyszał 8 zarzutów kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

20 września 2021 roku tuż po godzinie 7.00 funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi w rejonie skrzyżowania ulic Aleksandrowskiej i Bielicowej zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Kilka dni wcześniej telefon o wartości ponad 3.000 złotych 31-latek zabrał z samochodu znajomego, z którym podróżował. Podczas przeszukania okazało się, że zatrzymany miał skradziony telefon nadal przy sobie.

Policjanci ustalili, że nie była to jedyna kradzież jakiej mężczyzna dopuścił się w ostatnim czasie. Kradł również towar ze sklepów. Działał na terenie Łodzi i Zgierza. W jego zainteresowaniu były zarówno kosmetyki jak i elektronarzędzia, które jak sam przyznał sprzedawał w jednym z lombardów w podłódzkiej miejscowości. Policjanci podczas weryfikacji poszlak zabezpieczyli we wskazanym lombardzie skradzioną wkrętarkę oraz dokumentację potwierdzającą zawarcie w przeszłości kilku podobnych transakcji. Tym razem 31-latek usłyszał osiem zarzutów kradzieży, za grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi.

  • Policjant prowadzi podejrzanego.
Powrót na górę strony