Aktualności

Daleko nie uciekł

Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci z retkińskiego komisariatu, aby ustalić i zatrzymać 23-latka podejrzanego o kradzież katalizatora samochodowego. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

12 października 2021 roku kryminalni z III Komisariatu Policji w Łodzi na ulicy Rojnej zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież katalizatora na osiedlu Retkinia. Ustalenie personaliów sprawcy zajęło policjantom zaledwie kilka godzin. Wcześniej, około 2.00 w nocy, w rejonie ulicy Wyszyńskiego mężczyzna porzucił swój samochód na widok radiowozu. Podczas przeszukania samochodu wyjaśniło się, dlaczego salwował się ucieczką. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli podnośnik, urządzenie do cięcia metalu oraz skradziony chwilę wcześniej katalizator.

Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny i zabezpieczono ślady. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania użytkownika tego pojazdu, którego podejrzewali o kradzież katalizatora. Skrupulatnie sprawdzali wszelkie poszlaki i analizowali zebrane ślady. Dzięki tej żmudnej i prowadzonej z dużym zaangażowaniem pracy szybko ustalili i zatrzymali 23-latka podejrzanego o wycięcie katalizatora. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Łodzi ustalają faktyczną liczbę kradzieży, jakich dopuścił się podejrzany oraz dane osób trudniących się wraz z nim tym przestępczym procederem.

Katarzyna Zdanowska

Powrót na górę strony