Aktualności

Nietrzeźwa w nocy jechała autem bez włączonych świateł

Policjanci z łódzkiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu 38-latkę, która kierowała hondą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta w nocy poruszała się bez włączonych świateł mijania. Za wykroczenia została ukarana mandatami, a za jazdę na "podwójnym gazie" opowie przed sądem.

16 października 2021 roku około godziny 22:45 podczas patrolowania alei Jana Pawła II uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi zwróciła poruszająca się ulicą Obywatelską honda, która pomimo późnej pory nie miała włączonych świateł mijania. Mundurowi będąc na wysokości hondy zauważyli, że kierująca nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kobieta widząc stróżów prawa nagle zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i poruszać się jednocześnie dwoma pasami ruchu.

Mundurowi spoglądając na zachowanie kierującej postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli. Podchodząc do auta wyczuli silną woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza samochodu. Podejrzewając, że 38-letnia kierująca mogła spożywać alkohol, funkcjonariusze zbadali jej stan trzeźwości.  Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad 2 promile alkoholu. Na pytanie policjantów, dlaczego w takim stanie wsiadła za kierownicę, kobieta oświadczyła, że ma problemy rodzinne. Nie zauważyła, że światła w jej samochodzie są wyłączone, bo doskonale widziała wszystko co się dzieje na jezdni, pomimo tak późnej pory. Jakież było zdziwienie policjantów, gdy okazało się, że razem z 38-latką w aucie podróżowała  42-letnia pasażerka, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy. Chcąc uprzedzić pytania policjantów 42-latka stwierdziła, że słuchała zwierzeń przyjaciółki i nie potrafi prowadzić tego typu auta.  Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Ponadto za popełnione wykroczenia 38-latka została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 300 złotych Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łódzkiej drogówki apelują !

Alkohol nie jest antidotum na rozwiązywanie jakichkolwiek problemów. Wypity alkohol powoduje utratę kontroli zachowań, więc nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć  swojego zachowania  znajdując się pod „wpływem”, tym bardziej nie powinniśmy siadać za kierownicą. Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu  nawet ta najmniejsza,  zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację,. Pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również, a może przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Reaguj widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawaj obojętny!

mł. asp. Jadwiga Czyż    WRD KMP w Łodzi

  • Widok zza kierownicy radiowozu.
Powrót na górę strony