Aktualności

Przestępczy duet odpowie za rozbój

Łódzcy policjanci zatrzymali tuż po zdarzeniu dwoje sprawców rozboju. 30-letnia kobieta i jej 67-letni wspólnik usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych.

27 października 2021 roku około godziny 14.00 funkcjonariusze z V Komisariatu Policji KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie o rozboju, do jakiego doszło w jednej z kamienic przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu, w rozmowie z pokrzywdzoną mundurowi ustalili, że tego dnia, ku jej zdziwieniu, odwiedził ją były konkubent, z którym od kilku lat nie utrzymywała kontaktów. Mężczyzna przyszedł w towarzystwie innej kobiety. Gdy pokrzywdzona otworzyła im drzwi, została zaatakowana przy użyciu gazu łzawiącego i paralizatora. Intruzi szarpali i popychali kobietę broniącą wejścia do mieszkania. Po jej obezwładnieniu napastnicy podzielili się rolami. 30-latka przytrzymywała pokrzywdzoną, a 67-latek splądrował mieszkanie kradnąc 60 złotych. Następnie oboje uciekli.

Po zebraniu niezbędnych informacji kryminalni rozpoczęli poszukiwania. Dzięki temu w krótkim czasie zatrzymali sprawców rozboju, którzy ukryli się w domu mężczyzny. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki, zabezpieczyli również paralizator i gaz, którymi posłużyli się napastnicy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź Bałuty prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji z Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony