Aktualności

Odpowiedzą za rozbój

Dzięki dobremu rozpoznaniu, już kilka dni po zdarzeniu śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Zarówno 28 jaki 26-latek mieli przeszłość kryminalną. Za ostatnie przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

10 listopada 2021 roku około godziny 1.40 w nocy do idącego ulicą Piotrkowską 40-latka podbiegł mężczyzna, który bez powodu zaczął okładać go pięściami. Interwencja przypadkowych świadków na chwilę przerwała atak napastnika, jednak nie na długo. Po chwili agresor wrócił w towarzystwie znajomego i ponownie zaatakował pobitego mężczyznę. Uciekając sprawcy zabrali telefon o wartości 600 złotych należący do ofiary.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Śledczy na podstawie rysopisu napastników bardzo szybko wytypowali potencjalnych sprawców, co natychmiast potwierdziło się, gdy pokazali pokrzywdzonemu wizerunki podejrzewanych. 40-latek bez wahania ich rozpoznał i wskazał jako osoby, które na niego napadły.

Sprawcami rozboju byli notowani w przeszłości mężczyźni w wieku 26 i 28 lat, którzy wkrótce zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali również skradziony telefon. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście tymczasowo aresztował obu podejrzanych. Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony