Aktualności

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji zatrzymali ujętego przez pracowników ochrony 31-letniego mężczyznę, który włamał się do garażu w centrum Łodzi. Odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wczesnym rankiem 17 listopada 2021 roku policjanci z I Komisariatu Policji zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z garaży przy ulicy Uniwersyteckiej w Łodzi. Sprawca próbując dostać się do wnętrza pomieszczenia nie zważał na hałasy swoich poczynań przy uszkadzaniu drzwi garażu. Dozorca słysząc podejrzane odgłosy niezwłocznie powiadomił pracowników ochrony oraz policję.

Gdy na miejsce przyjechali stróże prawa, sprawca był już w rękach interweniujących ochroniarzy. Straty zostały oszacowane na kwotę 12 tysięcy złotych. Jak się okazało, sprawcą był 31-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego, który kilka miesięcy wcześniej opuścił mury więzienia. Śledczy z I Komisariatu Policji przedstawili zatrzymanemu zarzut  kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Kamila Sowińska

  • Korytarz komisariatu. Dwaj policjanci w żółtych kamizelkach odblaskowych prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony