Aktualności

Kradli styropian budowlany – wpadli w Bełchatowie

Kryminalni z III Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat podejrzanych o kradzież styropianu budowlanego. Zatrzymani wpadli "w ręce" stróżów prawa na terenie Bełchatowa. Policjanci odzyskali skradziony styropian.

1 lutego 2021 roku na terenie budowy przy ulicy Złotno w Łodzi, wykorzystując nieobecność pracowników nieznani sprawcy zabrali z posesji 18 opakowań styropianu fasadowego o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Pokrzywdzony właściciel firmy złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi badając okoliczności sprawy bardzo szybko ustalili, kto mógł dokonać tej kradzieży. Idąc tym tropem, 7 lutego 2021 roku funkcjonariusze przyjechali na parking osiedlowy w Bełchatowie. Dysponując rysopisem wytypowanego sprawcy przestępstwa podjęli obserwację. Zauważyli mężczyznę, gdy podjechał pod swoją posesję samochodem. Zaskoczony 40-latek został zatrzymany. Po krótkiej rozmowie przyznał się policjantom do kradzieży styropianu. Chwilę później w ręce mundurowych wpadł jego o 42-letni kompan.

Obaj mężczyźni po przewiezieniu do III Komisariatu Policji w Łodzi usłyszeli zarzuty kradzieży. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Realizując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci dotarli na działkę budowlaną w pobliżu Bełchatowa, gdzie zabezpieczyli skradziony styropian. Odzyskane mienie zwrócone zostało pracownikom pokrzywdzonej firmy budowlanej.

kom. Marcin Fiedukowicz

 

  • Zatrzymany wraz z policjantami w budynku policji.
  • Policjanci doprowadzają zatrzymanego do budynku III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
Powrót na górę strony