Aktualności

Policjanci zakończyli akcję Znicz 2016

Tegoroczne działania rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada b.r. Policjanci w tym okresie pełnili służbę w rejonach cmentarzy oraz na ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze w ciągu sześciu dni trwania akcji na terenie województwa łódzkiego odnotowali 78 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby a 108 zostało rannych. Do obu tragicznych zdarzeń doszło w powiecie piotrkowskim 29 października 2016 roku.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w gminie Czarnocin, gdzie 18- letni kierujący osobowym renault nie  dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 20- letni pasażer poniósł śmierć. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Dwie 18- letnie pasażerki i  kierowca renault z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Do drugiego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Raciborowicach, gdzie kierujący oplem vectra nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał w bok pociągu relacji Lublin-Katowice. 31-latek poruszający się samochodem poniósł śmierć na miejscu a troje pozostałych pasażerów z obrażeniami trafiło do szpitali. Niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować wobec osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.  Policjanci wyeliminowali z ruchu 131 nietrzeźwych kierujących. W okresie od 30 października do 2 listopada 2105 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 44 wypadki, w których śmierć poniosło 6 osób a 52 zostały ranne. We wspomnianym okresie policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 100 kierujących na podwójnym gazie.  

Pamietajmy, że listopad to okres bardzo zmiennej pogody, szybko zapadający zmierzch, opady deszczu a nawet śniegu powinny skłonić kierowców i pieszych do dostosowania zachowań do warunków panujących na drogach. Niskie temperatury otocznia skłaniają także do wymiany opon i płynów eksploatacyjnych na zimowe. Zanim rozpoczniemy podróż zadbajmy o stan techniczny pojazdu.

  • policja podczas akcji Znicz 2016
    policja podczas akcji Znicz 2016
  • policjantki podczas akcji Znicz 2016
    policjantki podczas akcji Znicz 2016
  • policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących komunikacja publiczną
    policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących komunikacja publiczną
Powrót na górę strony