Aktualności

18-latek odpowie za oszustwa internetowe

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego III Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o szereg oszustw internetowych. Oszukanych jest blisko 100 osób z całego kraju. Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Łodzi pracowali nad sprawami oszustw za pośrednictwem portali internetowych. Metoda działania zawsze była taka sama. Sprawca wystawiał na aukcjach internetowych drogie telefony komórkowe, markowe zabawki oraz sprzęt RTV. W momencie nawiązania kontaktu z potencjalnym kupcem, wysyłał numer konta bankowego do wpłaty i po jej otrzymaniu konwersacja się kończyła. Policjanci skrupulatnie przeanalizowali zebrane dowody i wytypowali sprawcę - 18-letniego mieszkańca Łodzi.

31 marca 2022 roku stróże prawa podjęli obserwację miejsca zamieszkania wytypowanego mężczyzny. Mając pewność, że jest w mieszkaniu, policjanci zapukali do drzwi. Otworzył zaskoczony 18-latek. Już na początku rozmowy przyznał się do oszustw na portalach internetowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiarami jego przestępczej działalności mogło paść blisko 100 osób na terenie całego kraju. Wartość wyłudzonego przez niego mienia mogła przekroczyć 50 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy na chwilę obecną pozwolił przedstawić mężczyźnie 4 zarzuty oszustw, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury 18-latek został objęty dozorem policyjnym. Sprawa na charakter rozwojowy, dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi.

mł.asp. Kamila Sowińska

Powrót na górę strony