Aktualności

Seatem bez uprawnień i OC ale za to niestety z promilami

Policjanci zatrzymali 39-letniego kierującego seatem, który nietrzeźwy spowodował kolizję z udziałem trzech pojazdów. Dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień i dokumentów.

5 listopada 2016r tuż przed godziną 15:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zostali powiadomieni o kolizji drogowej na ul Mickiewicza przy ul Łąkowej. Funkcjonariusze ustalili, że będący w stanie nietrzeźwości 39 letni kierujący seatem, nie dostosował prędkości do warunków w jakich odbywał się ruch, wyniku czego uderzył w tył stojącego audi A4, ten zaś pchnięty uderzył w stojącą kie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Funkcjonariusze ustalili również że 39 latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu, nie posiadał prawa jazdy w kategorii wymaganej do prowadzenia samochodu osobowego oraz nie okazał aktualnej polisy OC.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak dokumentów podczas kontroli a także za kierowanie seatem nie mając do tego uprawnień policjanci nałożyli na 39 latka mandaty karne w łącznej wysokości 900 złotych. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony