Aktualności

Pijana matka wiozła 7-letnie dziecko

38-letnia kierująca, mając prawie 3 promile alkoholu, spowodowała w Łodzi kolizję drogową. W takim stanie przewoziła autem dziecko. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadała za swoje czyny przed sądem.

W niedzielę, 20 listopada 2016 r, około godziny 16:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Aleksandrowskiej z ul. Kaczeńcową.

Policjanci ustalili, że 38 letnia mieszkanka powiatu zgierskiego, pijana kierując renault megane, przewoziła swoją 7 letnią córkę. Nie dostosowała prędkości do warunków w jakich odbywał się ruch. Straciła panowanie nad pojazdem i przodem auta uderzyła w tył alfa romeo kierowanego przez 38 letniego łodzianina. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń ciała. Podczas kontroli okazało się  że sprawczyni nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie wykazało w jej organizmie 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali 38 - latce prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadała za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady Piłeś? – nie jedź ! Pamiętajmy, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony