Aktualności

Bezpieczny Senior na drodze i w życiu codziennym

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizują działania profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i życiu codziennym. Jak wynika z analiz najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem pieszych są nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle i przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym.

W dniu 23 listopada 2016r policjanci rozpoczęli kampanię Bezpieczny Senior na drodze i w życiu codziennym. W godzinach porannych funkcjonariusze KMP w Łodzi pojawili się na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Rzgowskiej i Broniewskiego przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego przestrzegali osoby starsze przed przechodzeniem przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze rozmawiali z osobami starszymi, przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wręczali elementy odblaskowe i ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Elementy odblaskowe ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi.

Następny etap działania będzie miał miejsce wieczorem około godz. 18.00 pod kościołem pw. Św. Faustyny przy pl. Niepodległości 1.

Tego rodzaju działania będą prowadzone w każdą środę przy newralgicznych skrzyżowaniach, gdzie seniorzy poruszają się pieszo.

Funkcjonariusze odwiedzą Domy dziennego Pobytu, Domy Pomocy Społecznej, Centra Aktywnego Seniora, Rady Osiedli, Spółdzielnie Mieszkaniowe, by zaprosić do udziału w kampanii i zaplanować spotkania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo osób starszych na drodze i w życiu codziennym. Spotkania takie będą również prowadzone dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku łódzkich uczelni.

 

 • Policjanci rozdają kamizelki odblaskowe
  Policjanci rozdają kamizelki odblaskowe
 • Policjanci podczas rozmowy z seniorami
  Policjanci podczas rozmowy z seniorami
 • Policjanci rozdają seniorom kamizelki i elementy odblaskowe
  Policjanci rozdają seniorom kamizelki i elementy odblaskowe
 • Policjanci podczas rozmowy z osobami wychodzącymi z kościoła
  Policjanci podczas rozmowy z osobami wychodzącymi z kościoła
Powrót na górę strony