Aktualności

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo

8 grudnia 2016 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się briefing prasowy poświęcony inauguracji ogólnopolskiej kampanii Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie województwa łódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, udałoby się uniknąć gdyby kierowcy mieli sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegli pieszych na jezdni lub nie doprowadzali do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez policjantów na stacje diagnostyczne.

W kampanie włączają się stacje diagnostyczne posiadające patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, które w dniach 10 i 17 grudnia oferują bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w pojazdach. Pomaga także operator popularnej wśród kierowców aplikacji Janosik, która doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony