Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami bo miał przy sobie narkotyki-teraz odpowie przed sądem

Łódzcy policjanci zatrzymali 39-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Przeszukanie jego mieszkania pozwoliło na zabezpieczenie łącznie blisko 210 gramów różnego rodzaju środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków co w polskim prawie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.

22 września 2023 roku po godzinie 20:00 funkcjonariusze Ogniowa Patrolowo- Interwencyjnego z II Komisariatu Policji łódzkiej komendy przejeżdżając ulicą Lutomierską w Łodzi zauważyli mężczyznę popełniającego wykroczenie. Postanowili go wylegitymować. Po przedstawieniu się mundurowych oraz poinformowaniu, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest zabronione... mężczyzna chwycił za plecak i zaczął uciekać. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg. Uciekinier ignorował wszelkie sygnały do zatrzymania się i skręcając w pobliskie uliczki. Po krótkim pościgu 39-latek był już w rękach policjantów. Swoje niezadowolenie upubliczniał kierowanymi wulgaryzmami.

Jak się okazało we wnętrzu plecaka zatrzymany miał przy sobie zawiniątka z białym kryształkami - badanie potwierdziło, że były to narkotyki. Policjanci pojechali z podejrzanym do jego mieszkania, gdzie zabezpieczone zostały kolejne środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 210 gramów narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia takie jak spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, używanie słów nieprzyzwoitych oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

aspirant Kamila Sowińska

 

Powrót na górę strony