Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na kantor – najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Zatrzymany został 46-letni obywatel Rumunii, który dopuścił się kradzieży szczególnie zuchwałej na jeden ze śródmiejskich kantorów. Przestępstwo to w polskim prawie zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

27 listopada 2023 roku około godziny 10:00 łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na kantor przy ulicy Wigury. Natychmiast na miejsce zadysponowane zostały patrole policji.

Jak wynikało ze zgromadzonego materiału dowodowego napastnicy podjechali pod kantor samochodem marki Volkswagen. Jeden z mężczyzn wszedł do środka, zerwał tablicę z kursami walut a następnie uciekł. Znajdujący się w pomieszczeniu pracownik wybiegł za agresorem, aby odzyskać skradzione mienie. W tym czasie do środka wtargnęło dwóch pozostałych współsprawców. Skradli waluty o równowartości co najmniej 100 000 złotych i odjechali samochodem.

Natychmiastowe działania łódzkich policjantów oraz współpraca z funkcjonariuszami z województwa dolnośląskiego doprowadziły do zatrzymania po kilku godzinach jednego z napastników.

Okazał się nim być 46- letni obywatel Rumunii. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy ze śródmiejskiego komisariatu prowadzą czynności w celu zatrzymania dwóch pozostałych wspólników.

aspirant Kamila Sowińska

  • Zatrzymany prowadzony przez łódzkich policjantów.
Powrót na górę strony