Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrudnienia w związku z protestem rolników

12 kwietnia 2024 roku na terenie Łodzi planowane są protesty rolników. Łódzcy policjanci apelują o cierpliwość i odpowiednie zaplanowanie podróży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą pomagali, aby kierowcy w sposób najmniej uciążliwy mogli dojechać do celu.

Zaplanowany na 12 kwietnia 2024 roku protest rolników na terenie Łodzi może wpłynąć na czas podróży każdego uczestnika ruchu. Protesty odbędą się w godzinach 10:00 – 17:00. W ramach akcji zablokowane będą skrzyżowania: Drogi Krajowej 72 w Nowosolnej, ulicy Strykowskiej i Inflanckiej, ulicy Aleksandrowskiej i Szczecińskiej oraz wjazdy i zjazdy z S-14 na ulicy Maratońskiej.

Dbając o bezpieczeństwo na ulicach Łodzi policjanci z "drogówki" apelują do kierowców, aby zaplanowali trasę swojej podróży z uwzględnieniem mogących powstać w tym rejonie utrudnień w ruchu. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy będą wskazywać objazdy i w miarę możliwości upłynnić ruch. W niektórych miejscach może nastąpić zmiana organizacji ruchu, dlatego ważne jest zwracanie uwagi na oznakowanie znajdujące się na drodze.

Przypominamy, że zrozumienie wydawanych poleceń i podawanych sygnałów oraz znaków może znacząco ułatwić komunikację pomiędzy policjantem znajdującym się na skrzyżowaniu, a kierowcą. Wzajemny szacunek bezpośrednio wpływa na skuteczny i sprawny sposób udrożnienia ruchu w danym miejscu, a właściwe zrozumienie sytuacji drogowej pomaga zachować bezpieczeństwo zarówno kierujących jak i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony