Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u śródmiejskich policjantów

Policjantów z I Komisariatu Policji w Łodzi odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 173 w Łodzi. Pierwszoklasistów bardzo ciekawiła praca funkcjonariuszy. Z uwagą wysłuchały przekazywanych im przez policjanta informacji dotyczących bezpieczeństwa.

11 kwietnia 2024 roku w godzinach porannych do śródmiejskiego komisariatu zawitali nietypowi goście.... to grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 173 mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza. Dla najmłodszych był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego czasu.

Dzieci miały okazje zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów, zapytać o to jak wygląda służba stróżów prawa. Szczególne zainteresowanie wzbudził radiowóz policyjny i możliwość zajęcia miejsca za jego kierownicą i w jego wnętrzu.

Policjant omówił najważniejsze aspekty bezpieczeństwa dla najmłodszych: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zachowanie w stosunku do obcych im osób, reakcja w przypadku ataku groźnego psa. Ponadto młodszy aspirant Łukasz Turski podkreślił jak ważne jest używanie elementów odblaskowych zwłaszcza wieczorami.

aspirant Kamila Sowińska

  • Policjant wita uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 173 w Łodzi.
  • Policjant opowiada uczestnikom spotkania o zasadach bezpieczeństwa.
  • Policjant opowiada dzieciom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.
Powrót na górę strony