Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 53-latka, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających - to przestępstwo w polskim prawie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

23 kwietnia 2024 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizując czynności do prowadzonych spraw w jednym z budynków przy ulicy Mackiewicza poczuli  charakterystyczną woń marihuany na klatce schodowej. Postanowili to sprawdzić.

Stróże prawa zapukali do drzwi, gdzie zapach był najbardziej intensywny. We wnętrzu lokalu kryminalni zastali mężczyznę, który był kompletnie zaskoczony, gdy ujrzał przed sobą policjantów. Na stole leżały pakunki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Podczas dalszego przeszukania mundurowi skonfiskowali kolejny opakowania w których znajdował się mefedron, wagi elektroniczne oraz dwa pistolety gazowe i kastet. Łącznie zabezpieczono ponad 350 gramów brutto różnych narkotyków. 53-latek przyznał, że wszystkie środki zabronione prawem są jego własnością.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi pod nadzorem  Prokuratury Rejonowej Łódź- Bałuty.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości substancji psychoaktywnych, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony