Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach policjantów

Łódzcy policjanci zatrzymali 21 i 41-latka, którzy dokonali serii kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i mieszkań na terenie osiedla Ruda. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Od początku marca 2024 roku śledczy z VII Komisariatu Policji w Łodzi otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do placówek handlowych, mieszkań oraz placówek pocztowych na osiedlu Ruda. Łączna watrość skradzionych przedmiotów przekroczyła 7 tysięcy złotych. Jak wynikało z materiałów, wszystkich tych czynów mogli dokonać ci sami sprawcy.

Śledczy już od pierwszego zgłoszenia rozpoczęli intensywną pracę nad tą sprawą. Prowadzili z dużą determinacją czynności sprawdzające i skrupulatnie analizowali wszelkie poszlaki, w tym również zapisy z kamer monitoringu. Czynności te doprowadziły do ustalenia personaliów włamywaczy i adresu pod którym mogą przebywać.

Kiedy wieczorem 7 maja 2024 roku kryminalni z VII Komisariatu łódzkiej komendy zapukali do drzwi wytypowanego przez nich mieszkania, mężczyźni byli wyraźnie zaskoczeni. Zatrzymany 21-latek przyznał się do 5 kradzieży z włamaniem i do jednego usiłowania włamania, a jego 41-letni kompan do pomocy w nieudanym włamaniu do jednego ze sklepów.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie będzie decydował sąd.

Czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

 

Powrót na górę strony