Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawczyni rozboju

Łódzcy policjanci zatrzymali notowaną wcześniej 52-latkę, która dokonała rozboju na 85-latce. W związku z tym, że kobieta działała w sposób bezpośrednio zagrażający życiu pokrzywdzonej grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do lat 20. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna została ona tymczasowo aresztowana.

Do rozboju doszło 28 maja 2024 roku około godziny 14:00, w jednym z domków jednorodzinnych, na ulicy Tomaszowskiej w Łodzi. Wtedy to nieznana kobieta, w założonej na głowę pończosze, weszła do domu pokrzywdzonej i zażądała od niej pieniędzy i kosztowności. Następnie zaczęła ją bić, kopać i szarpać, używając przy tym między innymi metalowej laski. Po około godzinie plądrowania domu kobieta ukradła warty około 300 złotych telefon i uciekła.

Już następnego dnia po zdarzeniu dzięki prowadzonym z dużą determinacją czynnościom sprawdzającym, żmudnej i skrupulatnej analizie poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych policjanci z VII Komisariatu Policji w Łodzi ustalili personalia sprawczyni i adres jej przebywania.

52-latka została zatrzymana przez kryminalnych z pracującego nad tą sprawą komisariatu i z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi jeszcze tego samego dnia wieczorem.

Kobieta usłyszała zarzut rozboju w sposób bezpośrednio zagrażający życiu, za co grozi jej kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia została ona tymczasowo aresztowana.

Czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna, prowadzą śledczy z VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony