Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa zatrzymany przez łódzkich policjantów

Łódzcy policjanci zatrzymali 67-latka podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło 7 czerwca 2024 roku na terenie naszego miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzut i grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

7 czerwca 2024 roku przed północą łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze na jednym z miejskich placów w dzielnicy Górna. W wyniku tego zdarzenia 38-letni mężczyzna odniósł obrażenia i zmarł, co potwierdziła przybyła na miejsce załoga pogotowia medycznego.

Funkcjonariusze z Wydziałów Kryminalnych z VIII Komisariatu Policji, Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi natychmiast podjęli działania. Dzięki prowadzonym z dużą determinacją czynnościom sprawdzającym, żmudnej i skrupulatnej analizie poszlak oraz zabezpieczonym materiałom dowodowym, stróże prawa ustalili personalia sprawcy i adres jego przebywania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów  Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi 8 czerwca przed godziną 7:00, w jego mieszkaniu.

Usłyszał on zarzut zabójstwa, za co co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna, decyzją Sądu Rejonowego dla Łodzi -Widzewa w Łodzi, został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuraty Rejonowej Łódź – Górna, prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony