Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, nie ucieknie przed odpowiedzialnością

Łódzcy policjanci zatrzymali notowanego wcześniej 46-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna usłyszał zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 czerwca 2024 roku przed godziną 7:00 na ulicy Smugowej mundurowi z łódzkiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego samochodem renault. Wydali mężczyźnie polecenie zatrzymania się, ale kierowca tylko zwolnił, a kiedy mijał policjantów dodał gazu i zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg. W jego trakcie ścigany popełnił wiele różnych wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy w pewnym momencie wjechał na teren parkingu zamkniętego osiedla na ulicy Telefonicznej, porzucił pojazd i uciekł w kierunku pobliskich ogródków działkowych.

Policjanci z Bałuckiego komisariatu podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawcy oraz miejsca jego przebywania. Dzięki prowadzonym z dużą determinacją czynnościom sprawdzającym, żmudnej i skrupulatnej analizie poszlak oraz zabezpieczonym materiałom dowodowym mężczyznę namierzono. Kiedy 18 czerwca 2024 roku kryminalni z V Komisariatu Policji zatrzymali 46-latka nie krył on zdziwienia. Swoje zachowanie tłumaczył strachem przed kontrolą, ponieważ nie ma prawa jazdy.

Podejrzany usłyszał zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty, prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

Sprawę popełnionych przez mężczyznę, w trakcie ucieczki, wykroczeń prowadzą policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony