Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach widzewskich policjantów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego VI Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali notowanego wcześniej 43-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do przestępstwa doszło 14 maja 2024 roku, przed godziną 20:00, w sklepie przy ulicy Wodnej w Łodzi. Ochroniarz zauważył mężczyznę, który usiłuje wyjść ze schowanymi w plecaku rzeczami, za które nie zapłacił. Kiedy zwrócił mu na to uwagę i przeszkodził w wyjściu złodziej stał się agresywny, popchnął pracownika marketu i kilka razy uderzył go w twarz, po czym uciekł ze swoim łupem.

Dzięki wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego, a w szczególności zabezpieczonego monitoringu śledczy z widzewskiego komisariatu ustalili tożsamość mężczyzny. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego VI Komisariatu Policji zatrzymali 43-latka kiedy próbował dokonać kolejnej kradzieży 12 czerwca 2024 roku. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Widzew, prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony