Ważne informacje - 5 artykułów

AktualnościNajczęściej czytane

 1. NAJLEPSZY POLICJANT I STRAŻAK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2023 ROKU

  Podczas XXIII finałowej gali konkursu ,,Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2023 roku” wyróżniono 21 policjantów nagrodami Marszałka Województwa Łódzkiego. Wśród wyróżnionych byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

 2. 25-letni wandal z zarzutami

  Łódzcy policjanci zatrzymali 25-letniego Gruzina, który we wrześniu tego roku w odwecie za wyproszenie z Klubu, zniszczył jego wejście i wyposażenie oraz uszkodził dwa zaparkowane nieopodal auta. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, natomiast straty wycenione zostały na 50 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Napadł na kantor – najbliższe miesiące spędzi w areszcie

  Zatrzymany został 46-letni obywatel Rumunii, który dopuścił się kradzieży szczególnie zuchwałej na jeden ze śródmiejskich kantorów. Przestępstwo to w polskim prawie zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Łódzcy policjanci wraz z streetworkerami kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wspólnie z pracownikami socjalnymi, patrolują pustostany i ogródki działkowe. Pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

 5. Policjanci na Mikołajkowym Turnieju Karate

  Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wsparli organizację Otwartego Mikołajkowego Turnieju w Karate organizowanego przez Łódzki Klub Karate Shotokan, który odbył się w minioną sobotę w hali sportowej Anilana w Łodzi przy ulicy Sobolowej 1.

 6. Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach widzewskich policjantów

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego VI Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali notowanego wcześniej 24-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 7. Okradał łódzkie sklepy

  Kryminalni z III Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali 31-latka, który odpowie za liczne kradzieże w sklepach. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę blisko 8000 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5- z uwagi na fakt, iż działał w warunkach recydywy czeka go surowszy wymiar kary.

 8. Mecz podwyższonego ryzyka pod nadzorem łódzkich policjantów

  Policjanci zabezpieczali mecz piłkarski pomiędzy drużynami: Widzew Łódź - Radomiak Radom. Zabezpieczeniem kierował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Wojciech Malarczyk. Dzięki zaangażowaniu mundurowych przed meczem oraz po jego zakończeniu nie doszło do poważniejszych incydentów i zakłóceń porządku publicznego.

Tagi

nielegalne papierosy kolizja papierosy MSWiA pościg dzielnicowy kradzież z włamaniem policjant po służbie prewencja wypadek drogowy kontrabanda nietrzeźwa kierująca zniszczenie mienia kradzież paliwa pirat drogowy tytoń kradzież pojazdu narkotyki uszkodzenie mienia nietrzeźwy kierujący kradzież sklepowa usiłowanie zabójstwa kradzież zuchwała kradzież wrd ruch drogowy poszukiwany pobicie marihuana nielegalny tytoń zabójstwo czujny po służbie dopalacze sądowy zakaz koronawirus rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia wandale motocyklista kradzież rozbójnicza bójka amfetamina podróbki wypadek śmiertelny rozbój oszustwo kradzież z włamaniem do pojazdu groźby karalne Uratowany przez policjantów obywatelskie ujęcie rower

Linki

Powrót na górę strony