Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Dzielnicowy bliżej nas

Czujni dzielnicowi

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali papierosami bez polskich znaków akcyzy. 79-latek oraz jego 58-letni kompan wpadli, gdy sprzedawali tytoń kobiecie na ulicy Retkińskiej. W lutym 2017 roku dzielnicowi III KP KMP w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób, które handlowały papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 1158 paczek papierosów, 1200 szt. papierosów luzem w torebkach strunowych po 20 sztuk, 1 kg tytoniu .

Dzielnicowi z III Komisariatu KMP w Łodzi maja świetne rozeznanie co do przestępczości występującej w ich rejonie służbowym.  Analizują każdy sygnał, sprawdzają każde doniesienie. Tak też było 9 marca 2017 roku. Policjanci podejrzewali, że na ulicy Retkińskiej może dochodzić do nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia. 9 marca 2017 roku pojechali sprawdzić podejrzewane miejsce. Kilka minut po godzinie 8.00 zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Postanowili ich obserwować. W pewnym momencie zaczęli oni przekazywać sobie paczki papierosów. Gdy podeszła do nich kobieta i kupiła od mężczyzn papierosy, dzielnicowi byli już pewni, że i tym razem intuicja ich nie zwiodła. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało byli to 58 i 79-letni mieszkańcy Łodzi. Ponieważ mężczyźni przy sobie mieli tylko 20 paczek oraz 400 sztuk papierosów bez akcyzy podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać kontrabandę w mieszkaniu. U starszego odnaleźli ponad 52 tysiące sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty przestępstwa akcyzowego. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Kontakt do swojego dzielnicowego mozna znaleźć w aplikacji na telefon "Moja Komenda".

Przypominamy , że od początku 2017 roku wdrażany jest program "Dzielnicowy bliżej nas". Głównym założeniem wdrażanego  programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Co ważne kierunki zmian w służbie dzielnicowych dotyczą także obszarów: kadrowego, szkoleniowego, komunikacji społecznej, organizacji służby oraz modernizacyjnego.

Powrót na górę strony