Aktualności

Popełnił wykroczenie, a skończyło się na zarzutach za przestępstwo

Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii IV Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 31-latka, który posiadał w plecaku ponad 100 gramów marihuany. Mężczyzna wpadł bo popełnił wykroczenie- teraz za popełnione przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

27 lutego 2025 roku policjanci z poleskiego komisariatu zbliżając się do skrzyżowania ulic Żeromskiego i Struga w Łodzi zauważyli rowerzystę, który wyrzucił niedopałek papierosa - postanowili go wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem. Cyklista nie krył zdziwienia widokiem mundurowych, gdy wyszedł z pobliskiej posesji przy ulicy Pogonowskiego. 31-latek w trakcie czynności zachowywał się nerwowo.  Wówczas funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może posiadać środki odurzające. Nie myli się - w jego plecaku znaleźli ponad 100 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

Podejrzany za popełnione wykroczenie został pouczony, natomiast za przestępstwo usłyszał zarzut. Posiadanie znacznych ilości substancji odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone były przez śledczych z IV Komisariatu Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Polesie.

aspirant Kamila Sowińska

  • Zabezpieczone narkotyki z plecaka podejrzanego.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego na czynności do poleskiego komisariatu.
Powrót na górę strony